Connect with us

Spor

İspanya La Liga Hafta İçi Maç Yasağı Devam Edecek!

Avatar

Tarih:

Avrupa’nın ve dünyanın en popüler liglerinden biri olan La Liga’da geçtiğimiz yıl alınan karar bu yıl da devam edecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl İspanya Tertip Komitesi, hafta içi maçların oynanmayacağını ve tüm maçların Cumartesi-Pazar günleri oynanacağına yönelik karar almıştı. İspanya Futbol federasyonu buna itirazda bulunsa da bu yılki kural da aynı şekilde devam edecek.

Futbol Federasyonundan İtiraz!
La Liga Federasyonu ise konuya itirazda bulundu. Fakat Tertip Komitesi, aldığı kararı savunmaya devam ediyor. Kulüp yayın gelirlerinin ciddi oranda azalacağına dikkat çeken Federasyon, bu kararın doğru olmadığını savunuyor. Bir çok ülkede yayınlanmakta olan La Liga’nın izlenme oranlarını düşürmesi bekleniyor. Bir çok dünya yıldızı futbolcunun de yer aldığı İspanya La Liga, son yıllarda eski günlerini arıyor. Ronaldo’nun ayrılmasıyla birlikte güç kaybeden La Liga, bu yıl da Messi’nin ayrılacağının gündeme gelmesiyle tedirgin olmuştu. Ligin kalitesinin düşmesi ise muhtemel görünüyor.

La Liga’nın rekabette olduğu diğer Avrupa liglerinde ise hafta içi futbol oynanmaya devam edecek. İtalya ligi eski günlerine dönmek için önemli atılımlarda bulunurken, Premier Lig’de her zaman olduğu gibi bu yıl da revaçta. İspanya Ligi’ne yönelik alınan kararlar, gelecekte daha büyük problemlere yol açabilir.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir